ورود همکاران
  • Ad
  • Ad

به پورتال چاپخانه تقوی زاده خوش آمدید

  • Ad
  • Ad
  • Ad
  • Ad
  • Ad
  • Ad
  • Ad
  • Ad

دستورالعمل طراحی

بد ینوسیله نکاتی که لازم است در طراحی برای چاپ لحاظ شود، به حضورتان تقدیم می گردد

بدینوسیله نکاتی که لازم است در طراحی برای چاپ لحاظ شود، به حضورتان تقدیم می گردد. خواهشمند است با در نظر گرفتن این نکات در طرح باعث بهبود کیفیت و جلوگیری از بروز خسارت در سفارش چاپی خود گردید.

بدیهی است هر گونه خسارت ناشی از عدم رعایت نکات ذیل فقط متوجه سفارش دهنده بوده وچاپخانه کتیبه در این زمینه مسئولیتی نمی پذیرد.

  به دلیل حجم بالای سفارشات در زمان دریافت سفارش این گونه فرض می شود که فایل ارسال  شده نکات زیر را در طرح خود رعایت نموده و بنابراین هیچ گونه کنترل و تغییری در فایل ارسالی شما انجام نخواهد پذیرفت.

 (((به هیچ وجه برای طراحی کارت شخصاً اقدام نکنید. حتماً برای طراحی کارت به یک گرافیست حرفه ای و با تجربه مراجعه کنید)))

الف) ضوابط و مقررات قانونی:

طبق بخشنامه های ارسالی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رعایت موارد ذیل در هنگام ارسال سفارش الزامی می باشد:

 یک )  چاپ سفارشاتی که در آن از وجود مقدس زن استفاده یا سوء استفاده ابزاری و تبلیغاتی شده است ممنوع است. (چاپ هر نوع سفارش با استفاده از عکس زن (ایرانی یا خارجی) ممنوع می باشد.)

دو ) چاپ سفارشاتی که با متن تمام لاتین به نحوی که خواننده یا مصرف کننده را در هنگام استفاده، به سمت کالا ی خارجی منحرف نماید، ممنوع می باشد. (مثال :  چاپ جعبه.کاتالوگ ویا اتکت برای یک نوع کالا به نحوی که به اشتباه به مخاطب، غیر ایرانی بودن یک کالای تولید داخل القاء گردد.)

 

سه ) چاپ سربرگ . فاکتور . برگ قرارداد . ضمانت نامه ویا هرنوع اوراق تجاری دیگر منوط به احراز هویت قانونی صاحب سفارش خواهد بود.

 

چهار ) مسئولیت قانونی کنترل اعتبار مجوز چاپ آگهی یا هر نوع اوراق تبلیغاتی جهت موسساتی همچون آموزشگاه ها . شرکت های خدماتی . شرکتهای انبوه سازی . مراکز درمانی و بهداشتی واداره جات دولتی که نیاز به اخذ مجوز چاپ آگهی از ارگان مربوطه دارند . برعهده شخص سفارش دهنده می باشد.

ب) نکات فنی :

 

گام اول:

برای طراحی از مانیتور معمولی (CRT) استفاده نمایید. به هیچ وجه کامپیوتر طراحی خود را به LCD یا LED متصل ننمائید. زیرا رنگ ها در LCD و LED  غیر طبیعی نمایش داده می شود و با کار چاپی نهایی تفاوت خواهد شد.

توجه : بدلیل متفاوت بودن سیستم خروجی رنگ در پرینترهای جوهر افشان و دستگاه های چاپ دیجیتال با ماشین چاپ افست مطمئن باشید که هیچگاه نمونه چاپ افست نهایی با پرینت ارائه شده از طرف شما مطابقت نخواهد داشت.

فایل:

فایل ارسالی باید تحت قالب فایل JPG با کیفیت حداقل ۸ ، مُد رنگی CMYK (رزولیشن(Resolution) آن ۳۰۰ پیکسل بر اینچ باشد.

توجه :  به عنوان مثال اگرشما با هدف افزایش کیفیت طرح فایل خود را با پسوند  TIF و با کیفیت  ۵۰۰ پیکسل بر اینچ ارسال کنید درنهایت این فایل در مراحله چیدمان به پسوند JPG و کیفیت ۳۰۰ پیکسل بر اینچ ذخیره می شود! شما فقط با این کار باعث افزایش حجم فایل و دشواری در زمان ارسال فایل از طریق اینترنت خواهید شد.

پس از انجام مراحل فوق می توانید برای ثبت سفارش اینجا را کلیک نمائید اقدام نمائید.